Zatroszcz się o należyty rozwój swojego malucha. Wspólne gry mają wiekszą funkcję niż Ci się wydaje!

Posted on 29/08/2018 1:55pm

Aby nasze pociechy odpowiednio się kształtowały ich opiekunowie powinni zapewnić im materiały, które wspomogą ten rozwój. Wszystkie dzieci kochają kolorowe zabawki, kupując je dla swoich dzieci nie tylko sprawiasz im radość ale również możesz wspomóc ich prawidłowy rozwój.


Spróbuj się zaciekawić swoje pociechę różnorodnymi zabawami

Motor zabawka
Author: Daniel Mee
Source: http://www.flickr.com
Poprzez gry dziecko poznaje otoczenie, dlatego tak istotne jest by zapewnić mu właściwe narzędzia, które mu to ułatwią. Być może, że Twoje dziecko ma unikalne zdolności, których może nie poznać gdy nigdy nie będzie miało możliwości zetknąć się z pewnymi aktywnościami. Nigdy nie wiesz czym Twoje maleństwo zainteresuje się, czy okażą się tym narzędzia dla dzieci czy lalki szmaciane - Narzędzia dla dzieci umożliwią brzdącowi rozwinięcie jego pomysłowości i nauczą umiejętność racjonalnego myślenia, i możliwe, że wpoi to w nim zamiłowanie do majsterkowania.

Zabawki tego typu często są interakcyjne co przynosi dzieciom więcej frajdy i jednocześnie zmusza je do myślenia. Natomiast lalki szmaciane i zabawa w rodzinę naucza porozumiewania się i prowadzenia rozmów. Wspomaga pomysłowość - w czasie takich zabawa fotel jest samochodem, a koszyk łóżkiem dla szmacianki. Każda gra może być dla dziecka kształcąca. Nie powinno się pomijać gier na czystym powietrzu - jest to możliwość dla maluszków do głośnej i żywiołowej zabawy.


zabawka
Author: Liz
Source: http://www.flickr.com
Zachowaj równowagę pomiędzy zajęciami pozadomowymi, a tymi samowolnymi

Maluchy częstokroć same potrafią wymyślić sobie zabawy, należy jednak zorganizować im ku temu odpowiednie możliwości. Dostarczyć przedmioty, które będą je do tego zapraszały i podwyższą jakość zabawy, jak również wydłużą okres jej trwania. Coraz modniejsze są zajęcia ruchowe organizowane przez przeróżne organizacje. Aktywność ruchowa jest nadzwyczaj ważna w rozwoju dzieci - ma wpływ na odpowiedni rozwój fizyczny, umacnia odporność, daje sposobność wyładowania nadwyżek energii, a także kształtuje osobowość. Aktywność fizyczna zmniejsza groźbę otyłości czy schorzeń serca. Treningi sportowe to także okazja na poznanie innych dzieci - z pewnością jest to nie bez wartości dla rozwoju umiejętności interpersonalnych.

Tags: dziecko, rozwój, gra, zabawka