Zakupy – tradycyjne czy online? A Ty – jakie wolisz? Zaliczasz się do zwolenników czy przeciwników internetowych aukcji?

Posted on 25/09/2019 11:43am

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze staje się robienie zakupów za pośrednictwem sieci. Chyba każdy z nas kupił tym sposobem w swoim życiu już choć jedną rzecz. Wychwalamy sobie ten sposób za ogrom plusów, które posiada. Z przeciwnej strony nie da się jednak zanegować, że posiada on również mankamenty.


kosmetyki
Source: flickr.com
Z tej racji też niektórzy stale wolą tradycyjne sklepy, w których mogą szczegółowo obejrzeć towar i go dotknąć nim podejmą ostateczną decyzję. Wielkim pozytywem robienia zakupów internetowych jest wygoda. Nie musimy przecież nawet opuszczać domu, aby kupić konieczny przedmiot. Starczy parę kliknięć, a za dwa lub trzy dni kurier przywiezie przesyłkę wprost pod nasze drzwi. Wysiłek włożony w zdobycie pożądanych wyrobów jest wobec tego minimalny.

Na aukcjach w sieci zakupujemy wszystko – urządzenia elektroniczne, ciuchy, a kobiety coraz częściej kosmetyki, takie jak m.in. podkłady i bazy do makijażu - bo to się opłaca. Co ciekawe, ostatnio wielokrotnie duże sieciowe (testy bezpieczeństwa) sklepy oferują nam możliwość poczynienia zakupów przez Internet, i to nawet tych spożywczych.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej produkcja filmów vr na ten temat - informacje okażą się z pewnością niezwykle wciągające, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Z drugiej jednak strony istnieją liczne zagrożenia powiązane z takimi praktykami. Największe to takie, iż będziemy oszukani. Któż z nas nie słyszał historii o kimś znajomym, kto zamówił podzespoly do laptopów, a dostał coś znacznie o mniejszej wartości? Taka osoba pewnie nie była wystarczająco ostrożna, przesadnie zaufała obcemu znajdującemu się „po drugiej stronie kabla”. Są jednak zaufane źródła - podzespoły kingston na Taniomanii.


laptop
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Starczy jednak przestrzegać kilku podstawowych zasad, by znacznie zminimalizować ryzyko wystąpienia takiej sytuacji. Nade wszystko – najkorzystniej jest kupować u sprawdzonych sprzedawców, z jakimi już niegdyś współpracowaliśmy i byliśmy zadowoleni. Dobrze jest przestrzegać tej zasady zwłaszcza jeśli chodzi o cenne przedmioty, takie jak na przykład podzespoly do laptopów Kingston. Kobiety natomiast, zanim zamówią większą paczkę, mieszczącą podkłady utwardzacze odzywki, muszą dobrze zastanowić się, czy na pewno nie korzystniej kupić to wszystko w zwykłej drogerii. Przecież kosmetyki, w szczególności te kosztowniejsze, przed kupnem dobrze chociaż raz wypróbować. A więc – przede wszystkim rozsądek.

Tags: kosmetyki, sklepy, drogeria