Zabawki drewniane znowu coraz chętniej nabywane są się na naszym rynku

Posted on 17/01/2019 7:28am

Mimo że dzień dziecka już za nami, lecz każdy rodziciel wynajdzie okazję, aby czymś pięknym obdarować naszych najmłodszych. Wielość i wartość zabawek oferowanych na polskim rynku może niejednego rodzica przyprawić o zawrót głowy.


Pomyślmy też przy zakupie zabawki również i na dobór materiału. Duża ilość zabawek wykonywana jest bowiem z plastiku.


mebelki dla lalek
Author: Wola
Source: Wola


Fundacja Na Ratunek


Gdybyśmy jednak pokusili się o zakupienie zabawek drewnianych? Przykładowo kuchnia drewniana dla dzieci, może być świetnym prezentem dla niejednej dziewczynki -. Przy niej niejedna mama wspomni swoje dzieciństwo i tym radośniej przystąpi do radosnej zabawy ze swą małą dziewczynką. A po co właśnie drewniane, zapytać może każdy? Po pierwsze dlatego, że zabawki z drewna są trwałe.

Jeśli zainteresował Cię omawiany artykuł, to bez ociągania wejdź na ten odnośnik - to bardzo użyteczna treść, która prezentuje pokrewną tematykę.

Drewno jest odporniejsze na uderzenia, upadnięcia, niż tworzywo sztuczne. Plastik może się wgnieść, jakaś część może zerwać się lub się odkleić. To nie dotyczy zabawek drewnianych, które w praktyce są zrobione z jednego kawałka materiału, bez dodatkowych, czasami niebezpiecznych części. Zabawki drewniane są też mniej skomplikowane niż te plastikowe. Niezwykłym atutem zabawek drewnianych okazuje się że są naturalne. Coraz więcej rodziców przywiązuje dużą wagę, do faktu w czym chodzą nasze dzieci, co jedzą oraz czym się bawią - . Drzewo okazuje się być bezdyskusyjnie najbardziej naturalnym tworzywem do zabawy.


ciąża
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Drewniane potrafią okazać się więc mebelki dla lalek ale i łuk dla chłopczyka.


Mama i tata, a już na pewno dziadek i babcia wspominają, że dawniej, gdy nie było jeszcze sztucznych zabawek, kawałek patyka był najlepszą zabawką. Był również świetnym źródłem ogromu niezwykłych projektów na zabawę. Inwencja dziecka jest bardo ważna.

Tags: materiał, dzieci, czas, zabawy, dzieciństwo