Zabawki dziecięce, które się stały punktem wyjścia do poznawania praw rządzących życiem dorosłych

Posted on 05/05/2020 8:38am

Prawie każdy, jako mały chłopiec miał okres, kiedy bardzo chciał być księciem, zaś rycerze zajmowali najlepsze stanowiska na półce z zabawkami. U niektórych ten etap trwał bardzo krótko i prędko przechodził w zainteresowanie żołnierzykami albo samolotami, u innych pasja utrzymywała się dość długo, ewoluując w kolejne stadia zainteresowania, takie jak książeczki, figurki z plastiku, klocki lego castle lub inne klocki o tematyce zamkowej, na filmach historycznych niekiedy kończąc.

To jedna z charakterystycznych zabaw małych chłopców, bardzo cenna z punktu widzenia psychologii rozwoju dziecka. Nic tak nie nauczy szlachetności postępowania i konieczności bycia dzielnym wojownikiem, który zasłoni słabszych własną piersią, jak właśnie owe zabawy rycerskie. Maluch uczy się przy tej okazji sztuki walki o swoje mienie, poznaje zasady rządzące zdrową rywalizacją między dwoma wojownikami lub grupami przeciwników.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł zamieszczony na tej stronie? Nie martw się i sprawdź więcej (https://scootive.pl/ubrania/czapki-kapelusze) tutaj, odnajdziesz tam podobne informacje.lego
Author: Gianni Bassini
Source: http://www.flickr.com
Jeśli do tego w domu jest więcej dzieci w podobnym wieku, to sezon walk rycerskich należy uznać za otwarty. Trzeba pozwolić na inscenizowanie scen walki, oczywiście pod kontrolą i na rozsądnych warunkach, bowiem podczas nich chłopcy uczą się bronić siebie oraz innych przed agresorem, poznają wartości odwagi, ale także uczą godzić się z porażką w walce. Takie potyczki są też dobrą okazją do przybliżenia dziecku odrobiny historii oraz pokazania, kiedy walka staje się koniecznością i co robić, żeby dowieść swoich racji nie łamiąc przy tym ogólnych zasad moralnych, niezmiennych przez te wszystkie wieki.

Jeśli więc maluch nagle ze spokojnego oglądacza Muminków przeistoczy się w niestrudzonego rycerza okrągłego stołu, nie warto niepokoić się tą przemianą, lecz w miarę możliwości dostarczyć mu materiałów do zabaw o tej tematyce i przy tej okazji opowiadać mu o historii, zasadach oraz honorze. Idealnym pomysłem będą klocki Lego castle albo seria rycerska innych klocków, bowiem poza zgłębianiem stosownego tematu, podczas składania ze sobą odpowiednich elementów dziecko doskonali swoje manualne umiejętności i precyzję ruchów.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeśli tak, to odwiedź źródło endodoncja wilanów a znajdziesz tam ciekawe informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Te doświadczenia z dziecięcych lat z pewnością będą procentować w przyszłości, bowiem w życiu nie raz pojawiają się sytuacje, kiedy trzeba podjąć walkę.Tags: klocki, zabawki, LEGO