Zabawki dla pociech – jakimi kryteriami przede wszystkim należy się dziś kierować w czasie zakupów?

Posted on 29/08/2018 5:38pm

Jeszcze do niedawna zabawki były zazwyczaj przekazywane z pokolenia na pokolenie, a dzieci miały ich niewiele. Zdarzało się też, że zabawki były dla maluchów robione własnoręcznie przez ich rodziców, jako że w sklepach wybór był ograniczony albo artykuły były dosyć drogie.


Zabawki, zabawa
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Sklepy uginają się pod ciężarem interesujących zabawek, które skupiają uwagę maluchów. Co ciekawe, ich wybór może okazać się dość trudny, gdyż każdy rodzic pragnie zdecydować się na zabawki, które nie tylko dostarczą dzieciom dużo rozrywki, ale wesprą przy okazji ich rozwój. Co należy wziąć pod uwagę podczas zakupów? Jakie kwestie mają największe znaczenie? Przede wszystkim, warto decydować się na kreatywne zabawki, które pobudzą dziecięcą wyobraźnię - warto zainwestować w rozwój dziecka.

Do grona tego rodzaju zabawek można zaliczyć na przykład popularne od wielu lat klocki. Z jakiego względu? Za każdym razem pozwalają one na złożenie innej budowli, potrzebują skupienia, zmuszają dziecko do myślenia oraz zastanawiania się nad bryłą przyszłej konstrukcji. Klocki to zresztą najlepszy podarunek dla dzieci w różnym wieku i każdej płci. Dla najmłodszych pociech wskazane jest kupować klocki w dużych rozmiarach, w związku z czym dziecko ich nie połknie. Kreatywność ćwiczą też różnego rodzaju kolorowanki oraz zabawki edukacyjne, których oferta jest dziś naprawdę bogata.


Wybierając zabawkę dla pociechy należy się też zastanowić nad jego osobistymi preferencjami. Dziecko lubi tematykę motoryzacyjną? Najlepszym rozwiązaniem będzie samochód zdalnie sterowany, który sprawdzi się też podczas zabawy na dworze. A może dziecko woli zabawy w dom? Wówczas zabawki imitujące sprzęty domowe będą strzałem w dziesiątkę. Rzecz jasna, zanim się kupi konkretny produkt należy zapoznać się z informacjami opublikowanymi na opakowaniu, w pierwszej kolejności z wiekiem dzieci, które danymi zabawkami mogą się bawić. Dzięki temu dba się o ich bezpieczeństwo. Co najważniejsze, z ilością wybieranych zabawek nie warto przesadzać. Lepiej kiedy maluchy będą miały ich kilka, ale za to rzeczywiście bardzo dobrej jakości. To nauczy je szacunku do przedmiotów i doceniania tego co się posiada.

Tags: klocki, dzieci, zabawy, podarunek