Wspaniała zabawa nieopodal domu, czyli w jaki sposób zadbać o czas wolny swojego dziecka?

Posted on 14/05/2019 12:26pm

Dzieciństwo kojarzy nam się przede wszystkim z beztroską i dobrą zabawą. Nadal pamiętamy, długie dni spędzone poza domem. Chcemy, by nasze dzieci także miały dużo fantastycznych wspomnień. Wystarczy, iż odpowiednio urządzimy nasz przydomowy ogródek.

Source: http://www.gardencenter.pl/
Maluchy coraz więcej czasu spędzają przed komputerem. Nie dość, iż nie rozwijają swojej wyobraźni, to niemal wcale się nie ruszają. Brak aktywności fizycznej w połączeniu z niezdrowym jedzeniem zazwyczaj kończą się nadwagą. Nie nie pozwólmy na to. Organizujmy zatem wspólne zabawy w taki sposób, by syn lub córka miał okazję do zaczerpnięcia powietrza. Pokażmy naszym dzieciom, iż istnieje coś więcej niż tylko gra komputerowa i seriale.

Zainteresujmy je niesamowitymi przygodami, które czekają nieopodal. W ogrodzie przecież można stworzyć własne królestwo, pełne wyjątkowych niespodzianek. Trampoliny ogrodowe i domki dla dzieci to miejsca do niesamowitych zabaw - klik!. Pomogą one w rozwijaniu wyobraźni, jednak przede wszystkim pozwolą na zbudowanie pozytywnych relacji z innymi dziećmi. W efekcie nasza pociecha pozna nowe osoby. A może nawiąże pierwsze przyjaźnie?

Trampoliny ogrodowe to interesujący sposób na spędzanie czasu po szkole. Po pierwsze kojarzą się z zabawą. Mają wiele innych zalet. Dzięki nim dziecko poprawia swoją koordynację ruchową. Po drugie, czas na trampolinie pozwala spalać sporo kalorii, bo nawet 1000 podczas jednej godziny. Dodatkowo, ten rodzaj ćwiczeń nie obciąża stawów. Jest więc bezpieczny dla naszych dzieci. Kolejnym elementem, o jakim musimy pomyśleć są domki dla dzieci. To w nich będzie można zbudować bazę lub dziecięce królestwo, do którego nie będą mogli wejść rodzice.


Domki dla dzieci najfajniej jest budować na drzewie, bo wówczas stają się najbardziej ciekawe dla małych urwisów. Kto z nas nie marzył niegdyś o takim swoim małym terenie? Jeśli domek znajdował się na naszej liście marzeń, to powinniśmy sprezentować taki naszemu dziecku. Kto wie, może czasami pozwoli nam na wspólną zabawę? Domki dla dzieci to świetna zabawa nie tylko dla chłopców, lecz także dla dziewczynek.

Nie zapomnijmy o tym, aby zaopatrzyć je w zjeżdżalnię lub inny, równie ciekawy element.

Interesujący wpis? Niezmiernie nam miło. Tym samym gorąco zapraszamy na naszą kolejną witrynę, na której znajdziesz sporo dodatkowych wątków.

W efekcie maluchy chętniej będą się w nim bawić. Jak widzimy dzieciństwo naszych pociech nie musi ograniczać się jedynie do spędzania czasu w świecie gier. Jeśli pokażemy dziecku, że zabawa może być o wiele bardziej ciekawa, z pewnością skorzysta z tej okazji.

Tags: zabawa, nadwaga, dorośli, zjeżdżalnia