W co przyodziać niemowlaczka zimą na spacerek?

Posted on 03/03/2019 7:27am

W jaki sposób odziewać niemowlaka zimą? W tym okresie również musimy spacerować z potomkiem - codzienny spacerek zalecany jest przez cały rok, również w czasie niepogody.


Aby niemowlę nie zmarzło, trzeba je stosownie przyodziać.


Oto reguły ubierania niemowlęcia zimą: uzupełnimy zimą wyprawkę dla niemowlaka Jeżeli dziecko urodziło się jesienią czy zimą zatroszcz się o stosowną wyprawkę, która pozwoli odbywać spacery. Codzienny spacer z dzidziusiem to inwestycja w zdrowie malucha, której nie możesz przecenić. Systematyczne spacery budują odporność niemowlaczka, dotleniają system, wspomagają rozwój berbecia. Niemowlę, które systematycznie spaceruje, lepiej śpi, ma lepszy apetyt a także dużo mniejszą skłonność do przeziębień.

Czy zamieszczony tu tekst wydaje Ci się ciekawy? Pragniesz poznać więcej informacji na podobny temat? Więc idź tu tłumaczenia medyczne na niemiecki i przeglądnij kolejny wpis.

Spacerować powinniśmy też podczas deszczu, śniegu albo mrozu. Odstępstwa od tej reguły są nieliczne - to chłód przekraczający -10˚C, oberwanie chmury, zamieć, intensywny wiatr. Gdy pada, musimy po prostu ochronić folią i zadbać o należyte ubranie bobasa, na przykład możemy włożyć maluchowi sweterek niemowlęcy .


niemowlak
Author: Trevor Leyenhorst
Source: http://www.flickr.com
W jaki sposób ubrać niemowlę zimą: spacerek z bobasem. Nie oznacza to jednakże, iż zimą maleństwo musi być szczelnie otulone (sweterek dla niemowlęcia). Przegrzewanie dziecka zimą, czyli zbyt grube odziewanie to częsty problem, doprowadzający do przeziębień a także powstawania potówek.


Niemowlę, jakiemu jest zanadto gorąco, czuje dokuczliwość w trakcie spaceru, a jedynym sposobem na oznajmienie tego jest płacz. Spaceruj z dzidziusiem przez dwie godziny na dzień, najodpowiedniej przed południem. Jeżeli idzie o spodnią odzież, najlepsze są ubrania ekologiczne.

Tags: inwestycja, komfort, życie