Tablety i smartfony czyli jak obecnie wygląda rynek mobilnej rozrywki w kraju i na świecie.

Posted on 25/08/2019 7:25am

Od kilku lat na rynku mobilnej rozrywki niepodzielnie królują urządzenia wyposażone w ekrany dotykowe, to znaczy smartfony i tablety. Mimo że mają one podobne funkcje i możliwości, to jednak będzie je odróżniać parę ważnych szczegółów. Po pierwsze za pomocą smartfonów można prowadzić rozmowy, tablety takiej funkcjonalności nie posiadają, choć spora ich grupa pozwala na włożenie karty SIM do korzystania z internetu.
praca z tabletem
Author: Pic Basement
Source: http://www.flickr.com
Drugą ważną różnicą są wymiary urządzeń, smartfony kończą się na wielkości około pięciu cali, a ich większym rodzeństwem są właśnie tablety (przykłady tu: tablety typy overmax na stronie ceneo.pl). Przeciętny tablet pc ma między siedem a dziesięć cali, najczęściej spotykane są właśnie podane wyżej rozmiary, choć coraz większa liczba producentów eksperymentuje z innymi wielkościami.

Jeżeli poszukujesz najlepszej obecnie oferty w sieci, spójrz na witrynę (http://gohero.pl/pl/n/GoProsfera-106-Nowy-DJI-Spark-2-w-tym-roku/112) a bez wątpliwości tu ją prędko zauważysz i z przyjemnością ją wybierzesz.

Charakterystyczną cechą wszystkich tabletów i smartfonów jest dotykowy ekran, więc do swojej pracy nie potrzebują one klawiatury. Oczywiście dla wygody użytkowania nie ma większych problemów aby ją zainstalować, niektóre tablety przykładowo takie jak wybrane modele firmy Overmax mają już klawiaturę w oferowanym w zestawie.używanie urządzeń mobilnych
Author: César
Source: http://www.flickr.com
Jak większość elektronicznych sprzętów także tablety do swojej pracy potrzebują operacyjnego systemu. W chwili obecnej liczą się tak naprawdę trzy z nich, dwa są bardzo mocno z przodu a ostatni próbuje je gonić. W Stanach Zjednoczonych ogromną popularnością zaczęły się cieszyć urządzenia firmy Apple, wyposażone w autorski system tej firmy. Z kolei reszta wytwórców stosuje przeważnie system Android, co najwyżej ze jakimiś dodatkami albo modyfikacjami. Używają go zarówno znani wytwórcy tych urządzeń jak również niewielkie firemki chcące zaistnieć na rynku - i tak przykładowo pierwszy wzięty do ręki tablet sony, lenowo albo asus z pewnością będzie funkcjonował na androidzie.

Dogonić czołówkę próbuje Microsoft oferując swój system na urządzenia mobilne. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że tablet z windows 8 pozwoli na realizację większości rzeczy, jakie się robi na normalnych komputerach, jednak klienci mało chętnie kupują urządzenia z windowsem. Zobacz to: tablet od firmy Sony.

Tags: Microsoft, ekran dotykowy, Urządzenia