Szykujesz wyprawkę dla niemowlęcia? Dowiedz się, jakie ubranka trzeba kupić

Posted on 14/01/2020 7:14am

Oczekiwanie, gdy maleństwo się urodzi, to czas wielkich przygotowań. Szkrabowi potrzebny jest własny pokój, a już z pewnością łóżeczko, w którym będzie spędzało większą część czasu w pierwszym etapie życia. Poza kołyską, butelkami, oliwkami, wózkami i kocykami kupić należy też ubranka, z których część weźmiemy już do szpitala. Co powinno znajdować się w takiej wyprawce, aby przez pierwsze tygodnie nie biegać za jeszcze jednymi śpiochami albo czapeczką?

kocyki dla dzieci
Author: Henry Burrows
Source: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu są naturalnie wspomniane śpiochy czy body i pajacyki, zależnie od pory roku, w której maluszek przychodzi na świat. Parę zestawów ubranek należy włożyć do torby, by być przygotowanym do szpitala i nie pakować się w środku nocy, gdyż raptem dopadły nas skurcze. Na początku przyda się ok.

Masz wielki problem z wyszukaniem efektywnego rozwiązania Twego kłopotu? Z pewnością szybko może pomóc Ci ta strona.

10 takich kompletów, by nie być zmuszonym do ich codziennego prania.

Poza śpiochami niezbędne są pieluszki, zarówno pampersy, jak i zwyczajne, tetrowe pieluchy. Szybko się brudzą, lecz mogą być użyteczne również do położenia ich na ramieniu, gdy będziemy usypiać malucha albo do przykrycia go podczas większych upałów, kiedy kocyki dla niemowląt są za ciepłe. Kolejnym elementem garderoby są czapeczki oraz rękawiczki, gdyż niemowlęta mają skłonności do drapania się pazurkami w policzki. Rękawiczki efektywnie przed tym ochronią - klik!.

Dobrze jest kupić dwie pary, aby mieć dodatkowe „łapki” na zmianę. Czapeczki z kolei przydadzą się także latem, gdyż musimy je nakładać po kąpieli. Niemowlaczek jest nadzwyczaj wyczulony na zmiany temperatury, a w szpitalu nie zawsze mamy przyjazne warunki, również na oddziale dla noworodków.

Dziewczynka
Author: Benjamin Vander Steen
Source: http://www.flickr.com
Pamiętajmy także o skarpetkach oraz rożku, jaki rzecz jasna też pakujemy do torby szpitalnej.

Czy według Ciebie prezentowany artykuł ma użyteczne informacje? Jeśli tak, to przeczytaj również pomocne materiały (https://scootive.pl/hulajnoga-czesci/139-podesty), które są bardzo pasjonujące.

Gdzie kupować ubranka dla maluchów? Można decydować się na markowe ubranka dla dzieci, ale miejmy na uwadze, iż w pierwszych miesiącach życia niemowlę ekspresowo wyrasta ze śpioszków oraz kaftaników.

Właściwie co kilka dni będziemy mogli wyrzucić jakieś body czy bluzeczkę, gdyż okażą się za małe. W markowe ciuszki można zainwestować później, lecz zawsze wybierajmy wyłącznie najwyższej jakości materiały, które nie będą podrażniać delikatnej skóry małych pociech. Dokładnie sprawdzajmy też zawartość tkaniny i z miejsca odrzucajmy sztuczne tkaniny, które na pewno nie będą dla nich właściwe.

Tags: szpital, łóżeczko, materiały, rękawiczka, śpioszkami