Spodziewasz się dziecka? Zorientuj się, w co wyposażyć pokój nowego członka rodziny

Posted on 05/07/2019 7:11am

Czekanie na maluszka to okres pełen szczęścia, lecz i przymus poczynienia właściwych przygotowań, aby nowy członek naszej rodziny miał wszystko, co jest potrzebne do opieki nad nim. Poza ubraniami, kosmetykami dla niemowląt, butelkami oraz pieluszkami wymagane jest również urządzenie pokoju dla naszej pociechy. Co powinno w nim stanąć, by niczego nam nie brakowało?
Dziecko i rodzic, chłopiec
Author: Monthly_M
Source: Fotolia
Nade wszystko – łóżeczko. To fundamentalny element aranżacji królestwa małego człowieka. Bezpieczne łóżeczko musi być zrobione z niemalowanego drewna, chyba że zastosowano atestowane, ekologiczne farby. Do łóżeczka potrzebna jest pościel – nim maluch dorośnie i będzie chciał prześcieradło z Monster Hight, wybierz mu delikatną kołderkę w słodkie misie. Pościel (produkty antyalergiczne) musi być antyalergiczna, gdyż coraz więcej szkrabów cierpi na różnego rodzaju uczulenia. Poza łóżeczkiem pomocny będzie przewijak, aby młoda mama albo tata mogli przewijać na nim swoje dziecko. Nie kupuj za niskiego przewijaka, gdyż przymus nieustannego schylania się może ekspresowo dać się we znaki twoim plecom. Cenionym meblem w pokoju malucha jest też wygodny fotel dla mamy, bowiem karmienie niemowlaczka może się przeciągać nawet do kilkudziesięciu minut. Zaś by dać radość maluszkowi, świetna będzie huśtawka Bright Star - atrakcje dla dzieci -strona www . Ma kilka prędkości bujania, które wybieramy zależnie od tego czy chcemy zabawić, czy ululać bobasa. Dzięki pasom bezpieczeństwa maluch jest należycie zapięty, a dla zwiększenia uciechy huśtawki wyposażone są w głośniki przygrywające miłe melodie i zabawki, na przykład grzechotki. Dobrze jest również pomyśleć czy kupić kojec dla dzieci, który można ustawić w dużym pokoju, aby móc wykonać konieczne obowiązki, zarazem mając na oku dziecko. Kojec można przenosić w różne miejsca, zależnie od tego, gdzie go potrzebujemy. W pokoju malca przyda się także komoda, by mieć gdzie poukładać ubrania oraz pieluszki.mała dziewczynka
Author: Donnie Ray Jones
Source: http://www.flickr.com
Wybierając się na zakupy zrób listę koniecznych produktów, aby o niczym nie zapomnieć. Z pewnością nie kupisz wszystkiego za pierwszym razem, lecz wiedząc, za czym musisz się rozglądać, prościej ci będzie znaleźć całe wyposażenie do pokoju maluszka oraz rozplanować finanse, bardzo istotne podczas większych zakupów. Decyduj się na sprawdzone marki, np. Easy Go, aby być pewnym, iż twoja pociecha jest bezpieczna. Kojce i foteliki - kojce dla dzieci.

Tags: dziecko, pieluchy, Kojec, huśtawki