Rozliczanie PIT-ów online - czemu dobrze jest skorzystać z tego rozwiązania?

Posted on 16/07/2018 12:20pm

Znane wszystkim powiedzenie głosi, że szczęśliwi czasu nie liczą, ale z pewnością czekanie w długiej kolejce do fiskusa nie należy do przyjemności i nierzadko przyprawia o ból głowy.
narzędzi
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com


pieniądze
Author: Howard Lake
Source: http://www.flickr.com


Mamy jednakże dobrą wiadomość - wcale nie musi tak być.


Internet
Author: Blogging Dagger
Source: http://www.flickr.com


Żyjemy wszak w „epoce” wszechobecnych komputerów, a cyberprzestrzeń nie jest dla nas czymś zewnętrznym wobec codzienności, ale jej stałym „elementem”. Siedząc przed ekranem laptopa możemy załatwić masę rozmaitych spraw: zrobić zakupy, opłacić rachunki, zapisać się na wizytę u lekarza oraz... złożyć swoje Zeznanie podatkowe. Nie ociągaj się i już dziś rozlicz PIT przez Internet - rozliczanie PIT przez internet. Nie masz pojęcia jak się do tego zabrać? Nie martw się, służymy radą. Najpierw należy ściągnąć właściwy program. Jeżeli nie chcesz zaśmiecać swego komputera lub brakuje Ci wolnej przestrzeni na dysku, wejdź na stronę www i uzupełnij PIT 28 online z wszelkimi załącznikami. Upewnij się, czy wprowadzone informacje są prawidłowe, a następnie wyślij formularz bezpośrednio do Ministerstwa Finansów. To proste, wygodne a także - co bardzo ważne - bezpieczne rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić masę czasu i nerwów - . Trzeba jedynie pamiętać o zapisaniu numeru referencyjnego a także zatrzymaniu tak zwanego UPO, czyli innymi słowy Urzędowego Poświadczenia Odbioru będącego dowodem na na rozliczenie z fiskusem w terminie.
Zaletą e-deklaracji jest również bezsprzecznie szybki zwrot podatku. Trafi on na nasze konto w przeciągu 21 dni od momentu złożenia zeznania, nie zaś trzech miesięcy jak w przypadku form klasycznych.

Tags: opłaty, online, Zeznanie