Przykładowe sposoby i pomysły na to, jak najlepiej można poddać tuningowi swój pojazd

Posted on 03/12/2018 11:15am

Spora grupa właścicieli pojazdów w pewnym momencie podejmuje decyzję o tym, aby auto mniej lub bardziej poddać tuningowi. Możliwości w tym względzie jest naprawdę dużo, sporo wydać również można na takie przyjemności, szczególnie jeśli się zechce dużo poprawić. Tuningowe prace przeważnie obejmują dwa podstawowe obszary, to znaczy układ jezdny i wygląd. W przypadku wyglądu focus mk1 tuning będzie przede wszystkim obejmował wymianę niektórych części samochodu.
Na pewno do wstawienia będą aluminiowe, sportowe felgi, jeśli będą pasować do kolorystyki karoserii to mogą być w wersji czarnej. Można też pomyśleć o zmianie przednich reflektorów. Tak popularne ostatnio lampy Angel eyes, przez specjalną konstrukcję nie tylko dużo lepiej świecą, lecz również nadają dynamicznego, sportowego wyglądu. Jeśli budżet będzie na to pozwalał, to z pewnością doskonałą opcją tuningową jest . Przy takim malowaniu można trochę poszaleć i wybrać jakiś oryginalny kolor, bardzo dobrze też się prezentują różnego rodzaju hydrografiki i dekorowanie aerografem.

Niekiedy trudno jest odnaleźć naprawdę użyteczne źródło (http://magross.pl/kluber/oleje-kluber/), zatem jeżeli zafrapował Cię niniejszy artykuł, to śmiało kliknij tu.

IMG=1503/550297dd3c12b___flickr_16797263901.jpg|R|W=200|ALT=samochód]

Jeśli sprawy związane z wyglądem już się zamknie, to przyglądnąć się będzie można wnętrzu samochodu. Tu z kolei tuning przeważnie polega na powiększeniu mocy jednostki napędowej, a czasami jednocześnie z tym można ograniczyć zużycie paliwa. Profesjonalne przerobienie sterowania silnikiem, dające nawet kilkanaście procent powiększenia mocy sporo kosztuje. Koszt tego typu modyfikacji, wraz z badaniami w hamowni zaczyna się od około tysiąca złotych, lecz może być nawet dwukrotnie droższy.

Zobacz również:
Alternatywnie można zastosować chip box, układy sterowników do samodzielnej instalacji są dość powszechne i wielu właścicieli samochodów je kupuje. Ich ceny są zróżnicowane, rozpoczynają się od niecałych dwustu złotych a kończą w okolicach tysiąca. Zaletą tego typu układów będzie to, że się je szybko zakłada i w razie potrzeby można też szybko odłączyć. Zwiększając moc jednostki nie można zapomnieć o poprawie pozostałych części pojazdu. Na pewno warto wtedy pomyśleć o przeróbce zawieszenia, przyda się pewnie też sprawny, sportowy układ wydechowy.

Nie zwlekaj, tylko jeśli chcesz zgłębić omawiany temat, obejrzyj więcej tu a z pewnością uzyskasz świeże wiadomości na przedstawiany wątek.

/J]

Tags: reflektory, samochód, montaż