PIT – wypełnianie go wcale nie musi być ciężkie. Wystarczy tylko jeden wieczór, a będziesz miał to z głowy!

Posted on 29/08/2018 2:17pm

Biurokracja, załatwianie licznych spraw papierkowych – kto z nas to lubi? Zazwyczaj bardzo niewiele jest takich osób. Zazwyczaj czujemy niechęć, gdy tylko pomyślimy o podobnych działaniach. Jednak są one najczęściej nieodłącznym elementem naszej codzienności. Często musimy coś podpisywać, wypełniać, przygotowywać podania i wnioski. A prym wiedzie rzecz jasna coroczne rozliczenie podatkowe. Zazwyczaj, choć czas na rozliczenie go mamy do końca kwietnia, media przypominają o tym dużo wcześniej.

PIT 2017 online
Author: GotCredit
Source: http://www.flickr.com
Niekiedy rozliczenie jest banalne, ale czasem bardzo skomplikowane. Wszystko zależy tutaj od tego, skąd mamy dochody, czy pracujemy w jednym miejscu, czy w kilku, czy rozliczamy się sami, czy też ze współmałżonkiem i czy mamy dzieci, jak również czy wykorzystujemy ulgi podatkowe. Wypełnienie PIT może więc zająć od parunastu minut do nawet całego wieczoru - jest to kwestia bardzo indywidualna.
Podatek
Author: Wilson Hui
Source: http://www.flickr.com


Na szczęście od paru lat rozliczanie się z US jest prostsze niż kiedykolwiek dotąd. Obecnie w zasadzie wszyscy rozliczają przecież pit 2015 online. Oznacza to, że aby to zrobić nie musimy już nawet opuszczać domu, udawać się do urzędu ani gdziekolwiek indziej. Wystarczy usiąść przy własnym biurku z laptopem i kubkiem herbaty i poświęcić trochę czasu. To duża wygoda, prawda? Tak więc od czego zacząć? Oczywiście, od ściągnięcia ze strony Ministerstwa Finansów potrzebnego programu - zobacz.


Jest on dostępny również na innych portalach, ale najlepiej użyć tego oficjalnego, udostępnionego przez państwowy organ. Jeżeli już to zrobimy, program sam krok po kroku wskaże nam, jakie powinny być nasze dalsze kroki. Przy bardziej zawiłych miejscach dostępne będą wyjaśnienia. Zostały one sporządzone tak, aby były zrozumiałe dla każdego, nawet całkowitego laika. Nie martw się więc, że nie dasz rady, to raczej niemożliwe. A w razie potrzeby zawsze możesz prosić o pomoc specjalistę, kogoś doświadczonego w podobnych sprawach. Jemu zajmie to zaledwie chwilę, a ty będziesz miał problem z głowy. Być może jest to nawet najlepsze wyjście? Na pewno warto je rozważyć.

Tags: PIT, specjalista, urząd, Ulga podatkowa