Parę sposobów, żeby otrzymać stanowisko w wartościowej firmie IT

Posted on 08/06/2019 4:44am

Otrzymanie pracy, która daje nie tylko godziwe pieniądze, ale sposobność rozwoju, nie jest łatwe. Sama wiedza i kwalifikacje nie wystarczają. Trzeba wiedzieć w jaki sposób się do tego zabrać. Pozytywna informacja jest taka, że specjaliści IT potrzebni są w licznych branżach, w których używa się nowe technologie. Niewątpliwie powinno się przeszukiwać portale z ogłoszeniami o pracę, również te popularne jak i te bardziej niszowe. Często małe portale mają korzystniejsze propozycje niż te duże.

praca programisty
Author: rikkiprince
Source: http://www.flickr.com
Można też korzystać z instytucji pośrednictwa ( z ogłoszeniami pracy jober.pl). Ich walorem jest nieustanna rekrutacja. Powinno się u nich zostawić swoje Curriculum Vitae, nawet jeśli aktualnie nie mają informacji, które nas zaciekawią. Profesjonaliści wąskich dziedzin powinni odwiedzać branżowe fora. Pracodawcy zazwyczaj wyszukują przyszłych pracowników spośród fachowców. Jeśli zostawiliśmy dobry komentarz, z pewnością ktoś nas wyszuka. Powinno się też odwiedzać portale dla wolnych strzelców. Ceny nie są tam najkorzystniejsze, ale sporadycznie trafia się coś ciekawego. Poza tym zbudujesz wartościowe portfolio. Nie jest sekretem, że najprostsza do wyszukania jest praca dla programisty Java. Zazwyczaj zespół jest złożony z młodych informatyków, ale zdarza się, że pracę rozpoczyna się po trzydziestce. Naprawdę rocznik nie ma znaczenia. Pracodawcy cenią umiejętności, chęć stałego rozwoju i przygotowanie na zmiany, dowiedz się więcej: praca dla programistów. To mit, że w branży IT nie spotyka się dam. Jest ich coraz więcej i w niczym nie ustępują mężczyzną. Praca dla programisty Java jest odpowiednia zarówno dla kobiet niewiast jak i dla przedstawicieli brzydszej płci. Jeśli jesteś reprezentantką słabszej płci, nie zniechęcaj się.programowanie
Author: Daniel Iversen
Source: http://www.flickr.com
Jeśli masz wiedzę i przygotowanie zawodowe możesz wskórać niemało. W każdej pracy najważniejsza jest umiejętność rozwiązywania problemów. Dlatego jutrzejszemu chlebodawcy warto jest zademonstrować samodzielny projekt. Nie musi być perfekcyjny. Ważne, iż program działa, a ty masz świadomość niedociągnięć, umiesz o nich rozmawiać i jesteś gotowy na nowe wyzwanie. Na rozmowie wstępnej warto szczerze powiedzieć, jakie umiejętności chcielibyśmy podwyższać. Nikt nie jest specjalistą od wszystkiego. Znajomość dobrych i słabych stron jest szczególnie ceniona. Pamiętajmy o tym w trakcie rozmowy z przyszłym chlebodawcą.

Tags: rozwój, Rekrutacja, branża, IT, portfolio