Organizowanie konkursów z nagrodami i loterii. Co trzeba wiedzieć?

Posted on 10/05/2019 10:02am

Od pewnego czasu organizowanie konkursów promujących markę jest bardzo modne i wydaje się być bardzo często używanym środkiem w planach reklamowych dla rzeczy, a nawet usług.
Tego typu akcje bazują na atrakcyjnej marketingowo relacji przedsiębiorstwo – uczestnik. Mają one na celu szybko wypromować dany przedmiot, wzmocnić wprowadzenie go na polski rynek albo odświeżyć wizerunek. Konkursów jest sporo, tak jak i dużo jest możliwości dojścia do potencjalnie zainteresowanego udziałem w nich człowieka.baza danych
Author: Robbes
Source: http://www.flickr.com
Osoby chcące brać udział w różnych konkursach z nagrodami, bardzo często pozostawiają swoje newralgiczne dane typu adres e-mail, telefon, wiek lub nawet to, czym się interesują, aby dostawać na przykład e-mail z powiadomieniami. Dane uzyskiwane są w myśl wysyłania spersonalizowanego maila ofertowego. Wiele przedsiębiorstw wybiera zakup bazy danych z określonymi danymi, żeby bombardować klientów różnymi wiadomościami. Osoby aktywne, wykorzystujące łatwy dostęp do internetu przez telefon, bardzo często zaglądają na strony, które gromadzą informacje o bieżących akcjach lub biorą udział w konkursach na różnych portalach. W ten sposób także rozpowszechniają swoje dane kontaktowe. Zakup bazy danych utworzonej w ten sposób jest jak najbardziej legalny.


Zabawy z wirtualną wygraną (wejściówka do kina po okazaniu ekranu telefonu) albo loterie „samoobsługowe” (drugi lód po wymianie patyczka) są prostsze do zorganizowania, bo organizatorowi odpada pakowanie przesypakowanie (zobacz również pakowarki bezkomorowe) href="http://www.dcn.pl/s10_fulfilment">zapakowywanie wszelkich przesyłek. kolei jeśli do wygrania jest tablet czy kawiarka, należy wyznaczyć odpowiedzialne osoby do czynności takich jak zweryfikowanie poprawności zgłoszenia, utworzenie profilu uczestnika w bazie danych, poinformowanie uczestników o wygranej i upominkach specjalnych, adresowanie i pakowanie przesyłek, a w końcu zamówienie kuriera.

O modnych konkursach jest zwykle głośno – czy to w mediach tradycyjnych czy w sieci. Jeżeli decydujemy się na wzięcie udziału w nich, zatroszczmy się o to, by nasze dane teleadresowe były bezpiecznie przechowywane i nie gódźmy się na przesyłanie nam ofert elektronicznych i przekazywanie ich w celach marketingowych.

Tags: baza danych, profil