Odzyskiwanie podatku za pracę za granicą

Posted on 16/07/2018 12:19pm

Wbrew pozorom zagraniczne urzędy podatkowe funkcjonują podobnie jak nasz fiskus oraz nierzadko zdarza się, iż zabierają nam zbyt dużo podatku w okresie pracy za granicą. Co może zrobić w tym przypadki. Oczywiście wystąpić o zwrot nadpłaconego podatku.


Kiedy można ubiegać się o zwrot podatku z podatku z Anglii?


Kiedy najczęściej można starać się o zwrot podatku z Anglii - Przykładem może być sytuacja, kiedy ktoś przyjeżdża do Anglii oraz pracuje kilka miesięcy w roku. Pracodawca potrąca wówczas standardowo podatek zakładając, że ta osoba będzie chciał pracować bezterminowo. Jednak pracownik po kilku miesiącach wraca do Polski i równocześnie nie wykorzystuje całej kwoty jaka jest wolna od podatku. Zdarzyć może się też, iż urząd bądź pracodawca nalicza niewłaściwe podatki, co zdarza się gdy ktoś zmienia pracę w ciągu roku bądź jest zatrudniony przez dwóch czy więcej pracodawców. Nierzadko sam urząd odkrywa nieprawidłowości i je naprawia, aczkolwiek nie jest to regułą, dlatego zawsze warto wszystko sprawdzać samemu oraz ewentualnie starać się o zwrot podatku. Na odzyskanie podatku z Anglii przewidziany jest okres 4 lat.
zwrot podatku z anglii
Author: Wagner-GmbH
Source: http://www.flickr.com


Trzeba wiedzieć, iż jeśli osoba pracowała w Anglii i przebywa aktualnie w Polsce to nadal uzyskać może zwrot. W tym celu trzeba wypełnić odpowiedni dokument, wydrukować i wysłać go do Inland Revenue, albo możemy dokonać zgłoszenia online. Jeżeli urząd podatkowy po rozpatrzeniu danej sprawy uzna, że należy nam się zwrot pewnej kwoty to wyśle czek na adres w Polsce, bądź jeśli mamy założony rachunek w Anglii, to prześle środki na konto.


Czy osoby, które pracowały w Irlandii mogą liczyć na zwrot podatku?


Również wszystkie osoby pracujące legalnie w Irlandii potrącone mają zadatki na podatek dochodowy. O zwrot podatku z Irlandii zdecydowanie tutaj możemy starać się w dowolnej chwili za okres 3 lat. Dokumenty podatkowe można wysłać także przed zakończeniem roku podatkowego, jednak to oznacza zobowiązanie do niepodejmowania żadnej pracy na terenie Irlandii do 1 stycznia do 31 grudnia.


Jeżeli nie potrafimy, nie dysponujemy wolnym czasem bądź z innych powodów nie chcemy się samodzielnie starać się o odzyskanie nadpłaconego podatku, wówczas najlepiej skorzystać z wiedzy oraz doświadczenia ekspertów w tej dziedzinie. W internecie bez problemu znajdziemy odpowiednią firmę, która za niewygórowaną nam pomoże.


Korzystając z takiego rozwiązania możemy być pewni, że wszystko odbędzie się zgodnie z aktualnymi przepisami i uda nam się w najkrótszym możliwym terminie uzyskać zwrot nadpłaconego podatku. Co ważne uczciwa firma pobiera prowizję jedynie w sytuacji, jeżeli była skuteczna.

Tags: świadczenia, zysk, online, błędy