Świetny sposób na stymulację rozwoju naszego dziecka

Posted on 12/07/2018 10:29am

Przez cały czas próbujemy zachować swego rodzaju kompromis w wychowaniu dzieci. Staramy się dać im brak zagrożeń, możliwie mało kłopotów, możliwie mało infekcji – szczepionki, odpowiednia, pełna witamin dieta i tak dalej. Próbujemy dać im możliwie dużo wyzwań, w taki sposób, by w dorosłym życiu potrafiły dawać sobie radę z niespodziewanymi problemami, które wszak każdemu pojawiają się prędzej czy później na drodze. No i wreszcie próbujemy łączyć bezpieczeństwo, wyzwania i rozrywkę w taki sposób, by dzieciaki nie były tym znudzone, by uczyły się nowych rzeczy i nie próbowały do tego żadnych głupich rzeczy. Skomplikowana sprawa.
bączek
Author: VTech
Source: VTech
W kwestii zachowania bezpieczeństwa może być nieco prościej, niż jeszcze parę dekad wstecz, jak nikt nie patrzył na to, czy dzieci bawią się na placu zabaw, czy na zapomnianym terenie budowy, a kiedy ktoś im zwracał uwagę, to nie przez troskę o zagrożenia, lecz raczej z troski o sprzęt na terenie budowy. Niemniej – kłopot jest mniejszy, mimo że odbija się to na drugiej części wychowania: na zapale do aktywności, zwykłej, najprostszej frajdzie z przebywania na zewnątrz, gdzie nie powinno się bawić się na terenach budowy. Żeby zrównoważyć te wymienione oczekiwania wobec najmłodszych i dać im odpowiednie warunki wzrostu, musimy korzystać z współczesnych osiągnięć techniki, jakie potrafią stymulować u najmłodszych niektóre czynności.

Zabawki stoją dzisiaj na niezwykle wysokim poziomie zaawansowania – szczególnie te, o których mamy pewność, że wywodzą się z rzetelnych źródeł. Dla młodych dziewcząt, które młodzi rodzice chcieliby nauczyć poczucia odpowiedzialności, wytrwałości i jednocześnie zapewnić im solidną porcję zabawy, powinny sprawdzić się lalki - . Interaktywna zabawka wyglądająca niemal jak prawdziwe osoba. Reaguje szlochaniem, śmiechem, pochrapuje. Natomiast chłopcom do wyzwolenia twórczego potencjału z pewnością przydadzą się z kolei klocki Cobi, czyli jeszcze jedna interesująca produkcja, obok klocków Lego, jaka daje stworzyć sobie nieduży świat i samodzielnie wymyślać i prowadzić losy niedużych, klockowych postaci. Oczywiście oba te przykłady stosowne są w momencie, kiedy dzieci są w właściwym wieku – gdy chłopak ma już więcej lat i ma dryg do mechaniki, najlepiej dać mu dostęp do kosztowniejszych, lecz mających znacznie więcej pola do popisu klocków Lego Technics.

I chłopcom, i dziewczętom w każdym wieku przydadzą się do pogimnastykowania umysłu gry memory, których setki wariantów można kupić na smartphone'y lub znaleźć w Internecie.Tags: dieta, dzieci, czas, szczepionki, Produkty, zabawy, świat, produkcja, chłopak, warunki, rzecz