Na imprezy, do ułatwiania pracy i jako gadżet, a więc o przeznaczeniu tabletów

Posted on 05/02/2018 1:03pm

Niespełna kilkaset złotych może sprawić nam zabawę, ułatwić pracę i pomóc w załatwianiu innych spraw. Oczywiście, rozchodzi się o elektronikę, żyjemy w końcu w czasach, gdzie rozrywka wychodzi najczęściej z świata fikcji i sieciowego „wirtualu”. Tablety - przenośne gadżety pozwalające przebierać cyfrowe zdjęcia, filmy, gry i czego jeszcze dusza zapragnie - dostajemy z pełnym wyposażeniem, sterownikami i akcesoriami.

tablet
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Nie każdy gadżeciarz przebierający w tabletach uwielbia elektronikę i rozgryzanie tych i podobnych sprzętów. Część użytkowników używa wielofunkcyjnych sprzętów jako narzędzia wspierającego zawód, kolejni bawią się mając na imprezie rodzinnej tablety Samsung, jeszcze następni zrobią sobie z tabletu mały telewizorek na długie godziny żmudnej podróży. Jest kilka sposobów montażu parocalowego sprzętu w środkach lokomocji, by korzystać mogli pasażerowie obok. Tu świetne przykłady: dobre tablety.

tablet Nexus
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Wracając do korzystających - początkujący użytkownicy tabletów muszą na początku poznać specyfikę urządzenia i system operacyjny. W odróżnieniu od telefonów na dotyk, tutaj konieczne jest „zaprzyjaźnienie” się z systemem, np. Androidem. Bez tego procesu korzystanie z tej elektroniki przenośnej właściwie stanie się ograniczone.

A nie jest to trudne, zwłaszcza biorąc pod uwagę wielkie podobieństwo do systemów znanych przecież z systemami operacyjnymi na netbookach. Skonfigurowanie również nie powinno komplikować sytuacji - z reguły towarzyszą nam instrukcje krok po kroku, ułatwiające skuteczne przejście po systemowym samouczku. Żaden tablet Modecom nie okaże się straszny, po kolejnych godzinach użytkowania będziemy się nim posługiwali coraz lepiej. Polecam zajrzeć: świetne tablety z Windows 8.

Poznając dodawanie i włączanie innych opcji nasze poczynania staną się coraz śmielsze. W rozgryzaniu systemu, choćby sposobem „poszperaj, sprawdź, cofnij” dojdziemy do tego jak najlepiej ustawić ekran główny, porozmieszczać ikony, wybrać te kluczowe itp. Elementarz Androida to w większej mierze wskazówki w poruszaniu się pomiędzy ważnymi aplikacjami, galeriami muzyki i zdjęciach oraz identyfikowanie ikon na ekranie (bateria, kreski zasięgu, godzina, okienka wstecz, itd). Następne etapy samouczka na tablet Windows 8 należy czytać skrupulatne i poznawać już wymienionych wyżej podstawach.

Tags: tablety