Na czym polega tuning? W jakich autach najkorzystniej go wykorzystać? Jakie są rodzaje tuningu?

Posted on 10/03/2020 8:30am

Dla jednych osób tuning samochodowy to po prostu przerabianie aut, dla pozostałych natomiast to przejaw mody albo stylu życia, na pewno zaprezentowanie swojej indywidualności oraz niezależności. Racja znajduje się po obu stronach, gdyż tuning w języku angielskim znaczy modyfikowanie w seryjnych pojazdach, dzięki temu możemy wytworzyć unikatowy egzemplarz.

Musimy przyznać, iż w ostatnim czasie tego rodzaju dziedzina motoryzacji rozwija się niezwykle sprawnie, że definicja tuningu powiększyła się o parę kategorii. Środowisko tuningowców zdecydowanie potwierdza, iż zmieniać w samochodach możemy w sumie wszystko, a jedynymi kwestiami, jakie ograniczają pragnienie zmian jest z pewnością zasobność portfela kierowcy oraz profil przeznaczenia auta - poznaj sklep OEM+ Tuning Center. Na szczęście zawsze są właściwe preparaty, jakie każdy kierowca może używać, jak Meguiar's. Tuning tak naprawdę można podzielić na dwie najbardziej istotne kategorie.
samochód
Author: Gib Goodrich
Source: http://www.flickr.com


Jeden z nich tuning mechaniczny, następny optyczny. Początkowo twierdzono, że tuning odnosi się jedynie mechanicznych zmian, czyli takich, jakie są w stanie powiększyć osiągi samochodu - czy mówimy o maksymalnej prędkości, przyspieszeniu czy zwiększaniu momentu obrotowego. Komercjalizacja jednak i popularność spowodowały, iż aktualnie tuning odnosi się też do elementów stylistycznych auta, więc zmian w wyglądzie samochodu dzięki wykorzystaniu spojlerów czy profesjonalnie projektowanych zderzaków.

Nie chcesz, aby interesujące teksty przemknęły Ci koło nosa? Więc zapewne wpadnie Ci w oko dobra strona www (http://www.pkpcargoservice.com/aktualnosci/pkp_cargo_service_uczestnikiem_programu_ceek.html), na której będziesz mógł przeglądać nowe wpisy.

Wiele sklepów np. OEM+ internetowy sklep tuningowy OEM+ zajmuje się wymyślaniem i sprowadzaniem właściwych elementów, jak Shiny Garage, to sprawia, że nasze auto może zaprezentować się naprawdę fachowo.


Wraz z rozwojem technologii tuning zawitał w nowe obszary - wyprubój produkty Shiny Garage. Szczególnie widoczne jest to w nowoczesnych samochodach. Tuning elektroniczny, identycznie jak tuning mechaniczny odnosi się do polepszania właściwości trakcyjnych, zwiększaniu mocy pojazdu, odnosi się jednakowoż przede wszystkim do oprogramowania jednostki napędowej, która odpowiedzialna jest za kondycję silnika. Najbardziej powszechny jest tak zwany tuning chipowy stosowany w sterownikach motoru, po prostu w komputerze silnika.

Masz ochotę czytać dalej wciągającą lekturę? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić - kontynuuj filtry mann na następnej stronie.

Tak zastosowany tuning z pewnością będzie wpływał na wyższej jakości osiągi, na to, że samochód będzie sprawował się wspaniale przez bardzo długi czas.

Tags: samochód, auta, zderzak