Ojcostwo w XXI-wiecznym wydaniu, czyli w jaki sposób łatwy dostęp do internetu zmienił nasze poglądy na temat rodzicielstwa

Posted on 22/06/2018 4:39am

O świadomym ojcostwie lub macierzyństwie słychać dziś dosyć często. Niemało mówi się również o prawach najmłodszych, a rozmaite przejawy agresji wobec małoletnich są należycie piętnowane. W ten sposób ojcostwo, czy szerzej rodzicielstwo, staje się ogromnym wyzwaniem. Ci najbardziej przewrażliwieni rodzice już na pięć bądź sześć miesięcy przed narodzinami potomka zaczynają się interesować zagadnieniami związanymi z szeroko pojętym wychowaniem.
mama i [TAG=dziecko
Author: iStock
Source: iStock
- macierzyństwo]Niedoświadczonym rodzicom praktycznie wszystko sprawia większą bądź mniejszą trudność, a problemy mnożą się, kiedy berbeć jest wcześniakiem albo zdiagnozowano u niego poważniejszą chorobę. Lekarze oraz pielęgniarki udzielają porad, ale w efekcie opiekunowie mają czasem mętlik w głowie. Stąd młode matki z chęcią słuchają tego, co podpowiadają ciocie bądź starsze kuzynki, a ponadto zdają się na internet. Z ciekawych omówień dowiadują się, jak wprowadzać gluten oraz prawidłowo pielęgnować wrażliwą skórę małego dziecka. Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że era tradycyjnych komputerów, a nawet notebooków pomału przemija. Dzisiaj o wiele chętniej korzystamy z funkcjonalnych smartfonów. Dzięki temu sprzętowi trzydziestolatka w czasie przyrządzania obiadu może szybko sprawdzić, jak jej imienniczki radzą sobie z typowymi problemami, czyli na przykład z kolkami u noworodków. Tymczasem nocą lub (zobacz https://majolinek.pl) gdy berbeć ucina sobie dłuższą drzemkę mama może wnikliwiej przeglądnąć arcyciekawy blog o macierzyństwie (więcej informacji).Blog stał się bodajże najpopularniejszą formą wymiany rzeczowych poglądów. Ponadto bardzo dobrze wiemy, że Polacy lubią krytykować, a w sieci można z łatwością znaleźć setki trafnych lub po prostu śmiesznych uwag. Tymczasem producenci różnych artykułów dla dzieci często udzielają budujących rad. Wytwórcy owocowych kaszek oraz gotowych obiadków nie tylko poinstruują, jak wprowadzać gluten, lecz także chętnie odpowiadają na określone pytania - wystarczy jedynie skontaktować się ze specjalistkami mailowo albo telefonicznie . Z kolei producenci kosmetyków koncentrują się na przekazywaniu cennych rad dotyczących pielęgnacji, a nie zapominajmy, że niemowlęta całą dobę korzystają z pampersów, więc ich skóra jest naprawdę narażona na podrażnienia.

Tags: dziecko, dzieci, Diety, niemowlęta, mama, Matki, gluten, rodzicielstwo