Lustrzanka a być może mniejszy aparat? Która opcja najlepsza?

Posted on 29/06/2019 3:30pm

Jeżeli obecnie zastanawiasz się nad kupnem aparatu fotograficznego, zdecydowanie zastanawiasz się również nad tym czy kupić lustrzankę czy też może mniejszy kompaktowy aparat. Taki wybór bez wątpienia jest wielce trudny – zarówno jeden jak i drugi model ma swoje wady i zalety.


Kiedy chcesz dokonać trafnego wyboru, na pewno
Figurki, zabawki dla dzieci
Author: Johan Hansson
Source: http://www.flickr.com
powinieneś rozważyć wszystkie z nich. Na początek warto wiedzieć, że aparaty kompaktowe są bez wątpliwości o wiele lżejsze niż lustrzanki. To na pewno duża zaleta jeśli sporo podróżujesz – taszczenie ze sobą lustrzanki bez wątpienia nie jest w takich sytuacjach zbyt wygodne, bo jest ona po prostu zbyt ciężka.

Lustrzanka nie sprawdzi się też w sytuacji kiedy podróżujesz tylko z bagażem podręcznym – jest ona po prostu zbyt wielka na to, aby ją włożyć do podręcznej torby czy plecaka. Z drugiej jednak strony lustrzanki mają tę wielką przewagę, że zazwyczaj mogą poszczycić się lepszymi parametrami – sporo z nich ma o wiele więcej funkcji niż zwyczajne aparaty kompaktowe. Jeżeli zatem potrzebujesz
Aparat fotograficzny
Author: Kārlis Dambrāns
Source: http://www.flickr.com
aparatu do robienia naprawdę pięknych fotografii i znasz się trochę na fotografii, wtedy bez wątpienia powinieneś zakupić lustrzankę np..

To również oczywisty wybór w sytuacji kiedy pracujesz profesjonalnie w fotografii i robisz na przykład zdjęcia do gazet lub sprzedajesz je w innych miejscach. Kiedy jednak po prostu zależy Ci na fajnych zdjęciach, ale nie masz żadnego pojęcia o fotografowaniu, wtedy zdecydowanie pieniądze wydane na lustrzankę nie będą zbyt mądrze zainwestowane. Prawda jest taka, że osoba, która zna się nieźle na fotografii, bez wątpienia będzie w stanie zrobić naprawdę dobre fotografie każdym aparatem, jednakże osoba, która się na tym nie zna, wykona takie same zdjęcia zarówno lustrzanką jak i aparatem kompaktowym.

Często wtedy wykonujemy bowiem zdjęcia w trybie automatycznym, który zwyczajnie nie wykorzystuje wszystkich możliwości aparatów. W takim przypadku zaś lustrzanka absolutnie nie jest potrzebna. Jeśli zatem masz ograniczone fundusze, zdecydowanie powinieneś dobrze przemyśleć ten wybór.