Komu się opłaca założenie spółki w Niemczech i czy to jest skomplikowane?

Posted on 04/03/2020 8:16am

Dużo młodych ludzi szuka swojego miejsca na świecie. Próbują otwierać różne sklepy czy też decydują się np. na handlowanie nieruchomościami. Te wszystkie działalności mogą się kalkulować.


Jednak czy też zrobić to w naszym kraju, czy gdzieś zagranicą?


reklama outdoor
Author: Frank Hebbert
Source: http://www.flickr.com


Dobrym rozwiązaniem może być firma w Niemczech. Nasi rodacy mogą zakładać swą firmę na takich samych zasadach co Niemcy. Nie trzeba być zameldowanym w Niemczech, żeby otworzyć spółkę czy jednoosobową działalność gospodarczą. Wystarczy jedynie, że firma będzie posiadała swoją siedzibę w Niemczech. Otworzenie wirtualnego biura w Niemczech nie stanowi kłopotu, gdyż może nam w tym pomóc wiele firm. Radca prawny radca prawny oleśnica pomagający Polakom założyć spółkę w Niemczech przyznaje, że Polacy nie otwierają firm w Niemczech, żeby zmniejszyć wydatki prowadzenia działalności, lecz z tego też powodu, że jest to czynność wymagająca mniej załatwiania. Na myśl przychodzi tutaj brak obowiązku płacenia składek ZUS.

Jeśli uważasz, że prezentowany tutaj post jest cenny i szukasz czegoś pokrewnego, to kliknij jeszcze ten odnośnik, a zobaczysz więcej informacji agencja doradztwa personalnego w Poznaniu.

Jednak każdy biznesmen powinien płacić składkę na ubezpieczenie zdrowotne. Jest ona o wiele wyższa niż u nas. Jest zależna od przychodów i wynosi ok. 300-350 euro miesięcznie.
firma w niemczech
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com


Założenie najmniejszej działalności gospodarczej w Niemczech nie powinno potrwać więcej niż parę godzin. Musimy zarejestrować się we właściwym urzędzie, jaki wydaje nam zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej. Koszt zarejestrowania spółki wynosi od 30 do 60 euro oraz jest zależny od miejsca. Potem należy pójść do US w celu otrzymania numeru skarbowego.


To może zająć od dwóch do 6 tygodni. Prowadzenie własnej firmy w Niemczech winno wiązać się również z wyprowadzką z Polski. Czasem jest to jakby podróż do innej baśni.

Tags: podróż, biznes, handel