Jakimi wyznacznikami trzeba się sugerować przy zakupie chodzika dla dziecka?

Posted on 01/02/2020 9:14am

Jeżeli zastanawiasz się jaką zabawkę kupić swojemu maluchowi? Marzycie żeby zabawka poza tym że bawiła, ale też umożliwiała naukę przez rozrywkę. Mamy dla Was wspaniałe rozwiązanie. Jest nim jeździk dla dzieci.
Jeździki dla dzieci to wyrób przeznaczony dla maluchów zazwyczaj w wieku 1 - 3 lat. Jeździk to nie tylko niesamowita zabawa, ale ma on też dodatkowe właściwości - rozwija niezależność - maluch, używając jeździka powinien wspierać się na własnych nogach.
Dzieci kochają zabawę na jeździku, dlatego jest on również dobrym pomysłem dla opiekunów, którzy mogą przez moment odsapnąć od ciągłego pomagania maluchowi w przemieszczaniu się. A dziecko jest zadowolone, bo potrafi się bawić i radzić sobie samo, bez pomocy dorosłych. co nieuniknione, jak zazwyczaj, nie brakuje przeciwników jeździków dla dzieci (zobacz np.: ), którzyuważają, że maleństwo posiadając tę rzecz, więcej czasu będzie musiało poświęcić żeby zacząć chodzić. Ta teoria sprawdza się bardzo różnie - czasami maluchom to właśnie jeździk pomaga w łatwiejszej nauce samodzielnego poruszania się. Na pewno jednak jest to świetna zabawka dla dzieci, które już potrafią chodzić.

Jeździki są dostępne w sklepach w wielu kolorach i wzorach. Spośród bogatej oferty możemy wybrać taki model jeździka, który będzie odpowiadał gustom malucha oraz rodzica.

Czym powinno się kierować przy wyborze jeździka dla dzieci?Mimo wszystko, zakup jeździka nie jest szczególnie łatwy. Poza względami wyglądu pojawiają się również właściwości funkcjonalne, których nie możemy bagatelizować. Po pierwsze trzeba zwrócić uwagę na wielkość. Jeździk musi być dopasowany do wieku i wzrostu malucha. Nie może być to produkt uniwersalny, który jest właściwy dla każdego. Zalecane jest, żeby kupować jeździk (sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem) razem z maluchem, ponieważ można zobaczyć czy się nadaje. Poza samą wysokością, ma znaczenie również rozpiętość siedzenia.

maleństwo siedzące w jeździku powinno swobodnie dotykać nóżkami podłoża, tak żeby dało radę się prawidłowo odpychać. Z drugiej strony nie powinno też za bardzo powłóczyć nogami po podłożu.

Zainspirował Cię ten tekst? Masz chęć zostawić swoje komentarze na nasz temat (https://cpsens.pl/terapia-uzaleznien-wspoluzaleznien-dda.html)? Będzie to dla nas szalenie radosne doświadczenie.

Zazwyczaj zaleca się wybrać jeździk nieco za duży (bo maluch przecież urośnie) niż zbyt mały, który się nam nie przyda. Informacje dotyczące zalecanego wieku dziecka, dla którego został stworzony jeździk zazwyczaj zamieszcza wytwórca na opakowaniu jeździka. Powinno się również zwrócić uwagę, jeśli występuje taka informacja, czy jeździk został przeznaczony dla dziecka potrafiącego chodzić czy uczącego się.

Tags: dzieci, zabawka, informacja, jeździk