Jaki jest tajny przepis na smaczną małą czarną jak z Italii?

Posted on 05/02/2018 4:14pm

Przepis na szybką kawę? Kapsułka (ewentualnie kawa instant), gorąca woda i... voilà! Tylko istnieją bardziej wymagający smakosze, którzy nie szukają przepisu na szybką, lecz także szybką i wyjątkową w smaku, pachnącą kawę... Taką, która w momencie pierwszego łyka, przeniesie nas do nastrojowej kafeterii. Włoskiej albo francuskiej, albowiem snute są opowieści na temat tego, iż to mieszkańcy tych krajów wymyślili kawiarkę. Kawiarki to bardzo dobre wyjście dla osób, które doceniają zapach kawy, a nie posiadają ani przestrzeni, ani czasu, by używać na co dzień ciśnieniowych ekspresów. Coraz więcej kawiarek posiada funkcje przygotowania innego rodzaju kawy niż espresso, w tym latte i cappuccino.
Kawa i herbatnik
Author: ZPC Piast Sp. z o.o.
Source: ZPC Piast Sp. z o.o.
Niewygórowana cena, nieskomplikowana obsługa i łatwość czyszczenia powodują, iż kawiarka (niepowtarzalny smak) jest godną uwagi alternatywą dla innych sposobów serwowania kawy. Sposób przyrządzenia aromatycznej kawy w kawiarce jest prosty. Ten moment zabierze nam kilkanaście minut. Do znajdującego się na dole naczynia trzeba jedynie wlać wodę. Do środkowego pojemniczka, w którym ulokowane są filtry, należy nasypać należytą ilość kawy. Potem wystarczy postawić kawiarkę na ogniu, aby woda pod wpływem wysokiego ciśnienia przedostała się przez filtry i dotarła do górnej części kawiarki. O końcu parzenia kawy, które – zależnie od wielkości porcji – trwa około pięciu minut, poinformuje nas specyficzne syczenie, świadczące o tym, że cała woda z dolnego pojemnika zamieniła się już w kawę.
Wówczas możemy przelać otrzymaną mocną kawę do filiżanki. Kto preferuje bardziej subtelną, może rozcieńczyć ją przegotowaną wodą. Ciekawą propozycję dotyczącą kawiarek zapewniają sklepy w sieci, które zapewniają ceny bardziej korzystne niż w sklepach stacjonarnych. Wystarczy do wyszukiwarki internetowej wpisać frazę: kawiarka sklep internetowy, a bez niepotrzebnego wychodzenia z domu i pośpiechu będzie nam dane zanurzyć się w świecie zakupów. Tym bardziej, że sklepy internetowe posiadają w ofercie imponujący wybór (hity 2014). Klienci sami są w stanie dokonać wyboru formy dostawy i płatności – np. dokonując przelewu lub dopiero przy odbiorze. Dodatkowo, kiedy zdecydujemy się na sklep, który w ramach usługi zapewni nam szybką dostawę, już kolejnego dnia będziemy delektować się smakiem naszej ulubionej kawy.

Tags: kawa, kawiarka