Jak można wykorzystać Unię Europejską?

Posted on 21/06/2018 5:10pm

UE to organizacja, która dała naszemu krajowi wiele możliwości - jeśli jesteśmy chociażby odrobinę aktywni, mamy okazję czerpać zyski z uczestnictwa naszego kraju w owej organizacji. Tak w ogóle to czas błyskawicznie idzie - w końcu weszliśmy do Unii Europejskiej już dziesięć lat temu. Nawet politycy, którzy niegdyś byli mega krytykami wejścia naszego kraju do UE bardzo dobrze wiedzą, że całkowicie nie mieli co do tego racji. Choć to tak czy siak tylko politycy, a wiadomo, iż polityka to gra. No cóż, geopolityka jest jakby nie patrzeć nieubłagana - jeśli nie chcieliśmy być jak Mołdawia, musieliśmy powiedzieć tak w referendum.
Bank Uni Europejskiej
Author: Yukiko Matsuoka
Source: http://www.flickr.com
Mocno cieszy, że Polacy okazali się mądrą nacją, chociaż w sumie nie byliśmy w owym temacie wyjątkami, bo wszystkie kraje zagłosowały tak jak my...

Fajnie, iż tak się stało, bo chociaż UE jest nieco dziwnym tworem, bardzo zbiurokratyzowanym, za bardzo skręcającym w lewo, to jednak dał nam bardzo dużą szansę. Czyli jeżeli ktoś, jak wcześniej zostało napisane, potrafi pokazać własną aktywność, może odnieść niemały sukces. Np. może uzyskać fundusze z unii na założenie biznesu! W wielu przypadkach posiadamy mądrze napisany biznesplan, praktycznie na 100% jesteśmy pewni, iż odniesiemy spory sukces w interesach, ale cóż z tego, jeśli po prostu nie mamy pieniędzy na chociażby zatowarowanie, ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, stronę internetową, itp. No zależy to wszystko od typu oferowanych przez nas usług czy produktów. Unia daje pieniądze na niemalże wszystko, choć pewnie taki lumpeks nie jest za bardzo lubiany.Są tak naprawdę zróżnicowane rodzaje dotacji unijnych - można śmiało rzec, że jeżeli dopiero rozpoczynamy biznes, zatem nie posiadamy jeszcze nawet NIP-u oraz REGON-u, pewnie uzyskamy góra 20 tysięcy zł. To naturalnie znaczna gotówka: chociaż trzeba wiedzieć, iż w żadnym razie dotacje unijne dla firm jak nie powinny być wydane na głupstwa.

Z naprawdę każdego wydatku później trzeba się rozliczyć, zatem jeśli ktoś sądzi, że zakupi za unijne pieniądze konsolę, wakacje w Tajlandii czy eleganckie obuwie, jest w wielkim błędzie. To znaczy - takowa opcja naturalnie istnieje, lecz i tak później będzie kontrola: a właśnie wtedy nie będziemy mieli sporo powodów do śmiechu.

Tags: ubezpieczenie, pieniądze, biznes, ZUS, gotówka, aktywność, biznesplan