Dziecięce koniki dla dorosłej widowni, czyli fenomen serialu „My Little Pony”

Posted on 11/10/2019 7:25am

Zwiększająca się przez ostatnie lata widownia serialu dla dzieci „My Little Pony” umożliwia wysnucie paru interesujących wniosków. Skąd u dojrzewających, a szczególnie u dojrzałych mężczyzn - zatem poważnych ludzi, taki liczny i pozytywny odzew wobec serialu, w którym bajkowe kucyki i pegazy na czele z główną postacią, którą jest Twilight Sparkle rozwiązują problemy dnia codziennego?


szałowy kucyk little pony
Source: http://www.krainazabawy.pl/
Odcinki serialu emitowane są od 2010 roku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych wyszedł inauguracyjny produkt filmowy. W Polsce „My Little Pony zostało wyemitowane po raz pierwszy po roku czasu. Historia małych latających kucyków budzi większe zainteresowanie, niż przypuszczali twórcy. Niektórzy krytycy filmowi tłumaczą fenomen serialowy faktyczną odskocznią od rzeczywistości. W historiach i powiązaniach małych koników z rogami ludzie na chwilę zapominają o problemach finansowych, trudnych relacjach rodzinnych.
„My Little Pony” (zobacz: My little pony - duży wybór) w myśli producentów ma docierać szczególnie do młodych, a zwłaszcza młodych dziewczynek, odnajdujących w kolorowych konikach poczucie stabilizacji i inspiracji.

Jeśli omawiany temat Cię zainteresował, kliknij koniecznie ten świetny link (http://podologmarcinkowska.pl/) - znajdziesz w tym miejscu wiele ciekawych informacji.

Co również interesujące - serial powstał jako motyw przewodni firmowych zabawek Hasbro. W sklepie tej firmy, już po emisji pierwszych odcinków można było kupić kilka rodzajów zabawek. Jak na czasy intensywnego usieciowienia przystało, serial szturmuje zwolenników również w internecie. Dociera do nich z wszystkich stron, od social mediów, przez możliwość internetowych zakupów maskotek, po kontynuację klimatu serialu w grze komputerowej.


Serial żyje swoim sieciowym odbiciem jeszcze mocniej, a e-marketing i kolejne kanały ułatwiają docieranie do kolejnych rzesz odbiorców. Pisząc o „My Little Pony” i fenomenie dziecięcej, infantylnej fabuły, którą karmią się coraz starsi odbiorcy, naturalne skojarzenie kierujemy w stronę Nickleodon, czyli „Pingwinów z Madagaskaru”. To również serial dla młodych, z bajkową, prostą jak drut historią, swoista ucieczka od trudnej i szarej rzeczywistości.
magic pony
Source: http://www.krainazabawy.pl/

Konkluzja pozwala stwierdzić, że dla złapania spokoju, odpoczynku uciekamy wyobraźnią do czasów młodości. Jednakże same skojarzenia to mało, dziś oglądamy seriale z prostym przekazem i odczuciami, które na co dzień nie zawsze otrzymujemy od innych.

Tags: Internet, zabawki, firmy, gadżety, e-marketing