Drukarki - co warto o nich wiedzieć

Posted on 27/07/2018 7:16am

Często można zastanawiać się jak znaleźć drukarkę, która jest najtańsza a zarazem najlepsza. Każda drukarka dostosowana jest przecież do określonego typu zadań.

Drukarka atramentowa sprawdza się, gdy niewiele drukujemy. Atramentówki, bo tak nazywa się je potocznie są tańsze w eksploatacji, gdyż oryginalne tusze do drukarek, które używa się w tych drukarkach, bez trudu zastępuje się tańszymi zamiennikami. Jednak kiedy zamierza się drukować dużo, a zarazem szybko, należy wybrać drukarkę laserową. Gdy natomiast zależy nam na dokładnych i wyraźnych obrazkach, drukarka (klikaj) atramentowa będzie lepszym wyborem. Przykładowo zdjęcia na specjalnym papierze fotograficznym są lepszej jakości, gdy wydrukowane zostaną na drukarce atramentowej.

Epson Stylus Photo R3000
Author: Epson
Source: Epson
Jak tanio drukowaćNajbardziej znanymi drukarkami są urządzenia działające przez tusz. Działają dość wolno, ale za to cieszą się dobrą jakością wydruku. Kupuje się je zazwyczaj ze względu na tanie tusze. Tanie tonery i szybkość wydruku sprawiają, że drukarki laserowe także mają swoje grono wielbicieli. Za to cena samego urządzenia jest dużo bardziej satysfakcjonująca przy drukarkach na tusz. Nie można jednak kupować ze względu na cenę. Należy zwrócić uwagę na wytrzymałość każdego z tych urządzeń. W tej kwestii wygrywają drukarki laserowe.

Taniej, lecz nieoryginalnieCeny oryginalnych materiałów eksploatacyjnych są często bardzo wygórowane. Warto więc czasem przemyśleć zakup tych nieoryginalnych zamienników. Może zdarzyć się, że będą tańsze i zarazem bardziej wydajne. Zamienniki do drukarek to kartridże które produkują lub refabrykują niezależne firmy. Refabrykacja polega na odnowieniu już raz zużytych pojemników. To bardzo istotne dla tych, których chcą chronić środowisko naturalne. W zależności od modelu zasobnika, oszczędność w zakupie waha się od kilkunastu do nawet siedemdziesięciu procent ceny oryginału.Tags: tusze, tonery