Czym jest giełdowa analiza techniczna?

Posted on 22/06/2018 2:03am

Wiadomym jest, iż granie na giełdzie, wymaga znajomości mnóstwa różnych obszarów życia. Skumulowanie wiadomości z rozmaitych płaszczyzn oraz trafne analizowanie posiadanych informacji to klucz do sukcesu oraz znacznego zwrotu z inwestycji.
maklerzy na giełdzie
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Gra na giełdzie nie należy do rzeczy łatwych. Aby osiągnąć wzrost wartości portfela, należy włożyć dużo wysiłku w przewidywanie wzrostów i spadków cen. Pomocna może się okazać analiza techniczna - http://comparic.pl/category/edukacja/analiza-techniczna/ (http://comparic.pl/category/edukacja/analiza-techniczna/), oparta na trzech głównych założeniach. Zgodnie z nimi, ceny są z góry zdeterminowane przez rynek, podlegają trendom oraz sytuacje rynkowe powtarzają się w historii.

Wszystko to można wyczytać ze skrupulatnie kreowanych wykresów. Aby umiejętnie przeanalizować kształtującą się na nich sytuację, przyda się nieco wiedzy z obszaru ekonomii, socjologii, jak również psychologii – gdyż wyznawcy analizy technicznej twierdzą, iż w pewnych określonych sytuacjach reakcje ludzi są zbliżone, a więc również przewidywalne.giełda
Author: r. nial bradshaw
Source: http://www.flickr.com
Analiza techniczna przydaje się do podejmowania ważnych giełdowych decyzji. Jest szczególnie polecana osobom, które decydują się na kontrakty CFD, przy których konieczne jest odpowiednie zdemaskowanie kształtującego się trendu. Jeżeli na czas nie przewidzimy spadku albo wzrostu cen, możemy sporo stracić, jeżeli natomiast uda nam się zareagować odpowiednio wcześnie na zmieniającą się sytuację – zysk będzie imponujący, w odniesieniu do poniesionych kosztów oraz zainwestowanych środków.

Kontrakty CFD są coraz popularniejsze wśród graczy giełdowych, a polegają na tym, że dwie strony zobowiązują się do wymiany kwoty, która stanowi różnicę pomiędzy ceną otwarcia a zamknięcia pozycji. Więcej o analizach CFD: http://comparic.pl/category/cfd/ (http://comparic.pl/category/cfd/).

Tylko skrupulatne i regularne tworzenie wykresów, pozwoli czytać z nich jak z książki, dzięki czemu będziemy mogli zauważyć powtarzające się historie. Przewidywanie tendencji na podstawie oznaczanych wykresów to coś, czego należy się nauczyć, ale czas i doświadczenie sprawią, iż w przyszłości będziemy je interpretować sprawniej, osiągając imponujące zyski..

Tags: rynek, ceny, trendy, zyski, ekonomia