Certyfikat PRINCE2- nowe możliwości w pracy oraz efektywniejsze zarządzanie zleconymi projektami

Posted on 27/08/2019 7:11am

Gdy chętnie uczestniczymy w konferencjach tudzież interesujemy się zarządzaniem projektami, dobrze jest zainteresować się certyfikatem PRINCE2. Dzięki posiadaniu takiego dokumentu będziemy mieli zwiększone szanse na rynku pracy i nauczymy się wielu nowych rzeczy z zakresu zarządzania firmowymi projektami.
Certyfikat PRINCE2 może być bardzo przydatny jeżeli będziemy uczestniczyć w projektach rządowych albo takich, które związane są z unijnymi dopłatami. PRINCE2 to metodyka, która jest bardzo uniwersalna w dziedzinie zarządzania projektami. Stosowana jest niemal na całym świecie. Głównym celem szkolenia jest efektywne zarządzanie projektem, niezależnie od tego czego będzie dotyczył zlecany projekt.

Spodobał Ci się ten artykuł? Więc gorąco zapraszamy do następnych naszych newsów, które będą o zbliżonej dziedzinie.

Właśnie dzięki temu możemy odnaleźć się w wielu firmach, miedzy innymi na stanowiskach menadżerskich lub innych, które będą związane z wykonywaniem danych projektów firmy. Zyskamy wiedzę w jaki sposób efektywnie prowadzić działania a także w jaki sposób zaplanować pracę nad projektem oraz nią zarządzać, żeby zakończyła się w terminie oraz z pożądanym skutkiem.Author: Bert Heymans
Source: http://www.flickr.com
Posiadanie umiejętności z zakresu zarządzania projektami jest w odpowiedni sposób udokumentowane. Gdy więc chcemy zdobyć certyfikat - https://kape.gov.pl/page/biale-certyfikaty - PRINCE2 egzamin z pewnością nas nie ominie. Można wybrać zdawanie egzaminu tylko z podstawowej części albo otrzymać najwyższą kwalifikację w formie PRINCE2 Practitioner. Aby zdać PRINCE2 egzamin konieczne jest odbycie odpowiedniego szkolenia. Można zdecydować się na zorganizowany kurs lub nauczyć się do testu samodzielnie - czytaj więcej o PositivePro. W każdym wypadku bardzo przydatne będą odpowiednie podręczniki z zakresu tej tematyki. W internecie możemy znaleźć wiele porad dotyczących zarówno zdawania samego egzaminu jak też przygotowywania się do niego lub wskazówki odnośnie wymaganej literatury.


Poszerzanie własnych kwalifikacji zapewni nam większe możliwości podczas poszukiwania pracy. Posiadając tego rodzaju certyfikaty sprawdzimy się zarówno w firmach w Polsce jak i za granicą, gdzie można odnaleźć wiele atrakcyjnych ofert pracy. Warto więc podejść do egzaminu jak również otrzymać dokument, który potwierdzi nasze umiejętności w w dziedzinie zarządzania.

Tags: szkolenie, kwalifikacje, projekty w firmie